• Odpadowe zoo.

• Uczniowie ósmych klas pod opieką pani Marzeny Radzikowskiej wykonali projekty pt. "Odpadowe zoo".

Zadaniem uczniów było wykonanie z odpadów recyklingowych zwierząt naturalnie występujących w środowisku. Wszystkie wytwory uczniów były pomysłowe i ciekawe.

Wystawa zwierzaków pojawiła się na korytarzu szkolnym. Na przerwach gromadziła duże grupy uczniów, którzy z zainteresowaniem oglądali ekspozycj.

• Wyniki ogólnopolskich konkursów G A L I L E O.

• W marcu bieżącego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 wzięli udział w konkursach przedmiotowych Galileo z biologii, przyrody, geografii, historii i chemii.

Swoją wiedzę sprawdzało 26 uczniów i uczennic, niektórzy z kilku przedmiotów. Konkursy odbywały się w kategoriach wiekowych i były dostosowane do podstawy programowej poszczególnych klas. Z naszymi uczniami konkurowało w sumie 2265 dzieci z całej Polski.

Najwyższe miejsca uzyskali odpowiednio uczniowie:

BIOLOGIA

Tomasz Kędzierski 7b – dyplom laureata

Jakub Perka 7b – dyplom laureata

GEOGRAFIA

Jakub Perka 7b – wyróżnienie

PRZYRODA

Paweł Orzełowski 4a - dyplom laureata

Łucja Karpiarz 4a - dyplom laureata

Wszystkim uczniom gratulujemy wysokich wyników!

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Przygotowali ją uczniowie klasy V b przy wsparciu uczniów z klas: VI a, VII a i VII b. Uczniowie przenieśli nas w czasie do sali sejmowej, gdzie w latach 1788-1792 toczyły się obrady Sejmu Wielkiego. Mogliśmy posłuchać dyskusji posłów nad planowanymi w Polsce reformami. Głos zabierali zwolennicy reform (Hogo Kołłątaj, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski) oraz przeciwników zmian (Seweryn Rzewuski, Ksawery Branicki).

Inscenizację zwieńczył mini koncert piosenek o treściach patriotycznych.

Opiekunowie:

Tomasz Radomyski - reżyseria