• Akcja charytatywna "Wrzuć cukierka do pudełka radość dzieci będzie wielka".

• Szkoła Językowa Eurolingua w Siedlcach, jako organizator i inicjator Akcji Charytatywnej zaprosiła nas do włączenia się w akcję "Wrzuć cukierka do pudełka, radość Dzieci będzie wielka".
            Koncert charytatywny podsumowujący całą akcję charytatywną odbędzie się 28 stycznia 2023 r. w CKiS w Siedlcach.

Wrzuć cukierka do pudełka, radość Dzieci będzie wielka to akcja, podczas której zbierane były słodycze  dla dzieci z Domu Dziecka Pod Kasztanami w Siedlcach, Domu Dziecka Na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach, Siedleckiego Hospicjum Domowego dla dzieci oraz Domu Polskich Dzieci w Solecznikach na Litwie.

Nasze Szkolne Koło PCK włączyło się w zbiórkę słodyczy dla dzieci oraz zaprosiło całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję charytatywną.
            Zbiórka trwała w naszej szkole od początku  grudnia 2022 r. do 18 stycznia 2023 r.
            Najwięcej słodyczy złożyły dzieci z klas:

Ib - 5,3 kg
            0a - 3,5 kg
            0b - 3,5 kg
            IIa - 3,5 kg
            IIc - 3,1 kg
            IIb - 2,6 kg
            IIIa - 2,6 kg
            Ia  - 2,6 kg
            IIIc - 2,5 kg
            IIIb - 1,8 kg
            Ic - 1,8 kg

Zebrane słodycze przekazaliśmy 18 stycznia 2023 r. do Organizatora akcji charytatywnej - 32 kg.
            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę słodką akcję.

• XIV Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

• Już ponad tydzień temu w GOK w Zbuczynie odbyły się przesłuchania w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.
            Dziś, 19 stycznia 2023 r. tylko niektórym udało się wystąpić podczas Koncertu Finałowego Laureatów.
            Cieszymy się, że Komisja w składzie:
            Justyna Kowynia – dyrygent Chóru Miasta Siedlce,
            Karol Juszyński – muzyk, dyrektor GOK w Platerowie,
            Aneta Kaczmarska – kierownik artystyczny zespołów wokalnych,
            po wysłuchaniu 56 wykonawców (solistów i zespołów w pięciu kategoriach wiekowych) doceniła uczniów naszej szkoły i postanowiła przyznać:

soliście Tymoteuszowi Trojanowskiemu II miejsce w kat. klas I-III,

zespołowi „Przyjaciele” II miejsce w kat. klas I-III,

solistce Nikoli Trojanowskiej III miejsce w kat. klas IV-VI.

Gratulujemy!

• Projekty biologiczne.

• 1. Wykonanie modelu komórki.
            Każdy żywy organizm  jest zbudowany z komórek. Mimo to pojęcie komórki jest dosyć abstrakcyjne. O jej budowie możemy uczyć się z różnych schematów i zdjęć mikroskopowych. Nie zawsze to jednak wystarcza. Komórka jest obiektem trójwymiarowym. Aby ułatwić sobie o niej naukę, zrozumieć i zapamiętać jej budowę, uczniowie klasy 5a, 5b, 5c wykorzystując różne materiały wykonali modele poznanych na lekcji komórek. Były wśród nich komórki bakteryjne, roślinne, zwierzęce oraz grzybów.

2. Wykonanie modelu stawonogów.
            Z kolei uczniowie klas 6a, 6b, 6c wykorzystując różne materiały odpadowe wykonali modele stawonogów.

Wszystkie wykonane prace były piękne. Uczniom gratulujemy kreatywności.

• Koncert "Kolęda łączy".

• 18 stycznia 2023 r. uczniowie Nikola i Tymoteusz Trojanowscy reprezentowali naszą szkołę w Koncercie „Kolęda łączy” zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim.

Na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, pośród rówieśników z regionu siedleckiego zaprezentowali swój muzyczny kunszt, który spotkał się z żywym odbiorem publiczności oraz pochlebnymi opiniami organizatorów i prowadzących koncert.

Nikolo, Tymku – kolejny raz Wam gratulujemy!

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie

• Konkurs wiedzy przyrodniczej "Ekosystemy leśne".

• 13 grudnia 2022 r. 13 uczniów z klas 7 – 8 wzięło udział w konkursie wiedzy przyrodniczej „Ekosystemy leśne”. Jego organizatorem było Nadleśnictwo Siedlce. Konkurs składał się z dwóch części: testu wyboru i rozpoznawania gatunków rzadkich i ginących roślin i zwierząt. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy przyrodniczej na temat ekosystemów leśnych. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 12 stycznia 2023 r.
            Jakub Perka z kl. 7 b zdobył wyróżnienie w kategorii uczniów kl. VII – VIII.

• IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim.

• 10 stycznia otrzymaliśmy wyniki IX Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim o zasięgu powiatowym pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

- wyróżnienie - Mikołaj Olejniczak w kategorii klas 1-4 język angielski, opiekun p, Ewa Cholewińska.

- III miejsce - Anna Orzełowska w kategorii klas 5-8 język niemiecki, opiekun p. Aleksandra Sobczak.

Dyplom za udział otrzymał również Michał Kędzierski z klasy 5.

Gratulujemy serdecznie!

• Laboratoria Przyszłości - podsumowanie – grudzień 2022

• W grudniu uczniowie klas młodszych 0-III uczestniczyli w serii zajęć „Przygoda z drukiem 3D” poznając ważniejsze zasady wykorzystania drukarki 3D i dokonując pierwszych prób jej użycia.

W świątecznym miesiącu szczególnie duże zastosowanie znalazł zakupiony z programu „Laboratoria Przyszłości” sprzęt audio i wideo, który posłużył do utrwalenia świątecznych życzeń przygotowywanych przez poszczególne klasy dla całej społeczności szkolnej https://www.youtube.com/watch?v=jPnkCk4Y79s&t=6s

Sprzęt muzyczny i fotograficzny wykorzystano także przy organizacji szkolnych jasełek i utrwaleniu ich przebiegu.