• Szkolny turniej tenisa stołowego.

          • W ostatni poniedziałek 19.12 odbył się szkolny turniej tenisa stołowego zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
            W rozgrywkach wzięło udział 25 uczniów z klas 4-8. Po rozegraniu wszystkich gier najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Izdebski z kl. 4 b. Drugie miejsce zajął Jakub Młynarz - 6 b, trzecie miejsce Maciej Markiewicz - 8 b

        • Jasełka klas II.
          • Jasełka klas II.

          • 22 grudnia w naszej szkole tradycyjnie odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów klas drugich.
            Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń, pań: Małgorzaty Rafał, Anny Jastrzębskiej, Lidii Kurowskiej i Emilii Chromińskiej.
            Dekorację przygotowała pani Marzena Chromińska.

        • Warsztaty florystyczne w klasie 3 b.
          • Warsztaty florystyczne w klasie 3 b.

          • 20 grudnia  odbyły się warsztaty florystyczne, na których uczniowie wyczarowali swoje własne kompozycje świąteczne. Zajęcia odbyły się z udziałem p. Eweliny Zdanowskiej, która udzielała fachowych wskazówek i pomagała uczniom w pracy. Wszyscy  z przejęciem i zaangażowaniem wykonywali stroiki,  wykorzystując przyniesione przez siebie i panią Ewelinę ozdoby i materiały przyrodnicze. Taki stroik będzie piękną ozdobą świątecznego stołu.

        • Świąteczna Paczka!
          • Świąteczna Paczka!

          • Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas zainicjowały zbiórkę artykułów spożywczych o przedłużonej trwałości, artykułów chemicznych, kosmetycznych, środków czystości. Dziś nasi uczniowie pod okiem pań z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzieliły zebrane produkty na paczki, które dotrą jeszcze przed świętami do osób potrzebujących z terenu naszej gminy.
            PACZKI ŚWIĄTECZNE wraz z życzeniami otrzymają osoby starsze i samotne. Darów od uczniów było bardzo wiele!!! Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

            ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT życzy Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło CARITAS oraz opiekunowie.

          • Laboratoria Przyszłości – podsumowanie miesiąca.

          • Pomoce zakupione dla naszej szkoły z programu Laboratoria Przyszłości posłużyły w listopadzie do prowadzenia różnego typu zajęć. Między innymi odbyła się seria zajęć koła matematycznego w klasach 1-3  z wykorzystaniem klocków Korbo. Również uczniowie świetlicy szkolnej z grup młodszych zapoznali się wstępnie z elementami i możliwościami konstrukcyjnymi zestawów Korbo. Sprzęt fotograficzny został wykorzystany do utrwalenia „Dnia Pluszowego Misia” w bibliotece szkolnej. Szczegółowe relacje pojawiają się na bieżąco.

        • "Przygoda z drukarką 3D".
          • "Przygoda z drukarką 3D".

          • Klasy 0-3 uczestniczą w zajęciach "Przygoda z drukarką 3D". Uczniowie poznają zasadę działania, obserwują proces wydruku. Zajęcia prowadzi Kruszewski Arkadiusz.

        • Ogólnopolski turniej "Zapasy sportem wszystkich dzieci" w Warszawie.
          • Ogólnopolski turniej "Zapasy sportem wszystkich dzieci" w Warszawie.

          • W dniu 9.12.2022 w Warszawie odbyły się zawody „Zapasy sportem wszystkich dzieci”. W ogólnopolskim turnieju brało udział 16 ekip z całej Polski.
            Z naszej szkoły brało udział 5 uczniów: Paweł Orzełowski klasa 4, Filip Skup klasa 5, Wojtek Kubiak klasa 5, Emilka Samoćko klasa 6 oraz Amelia Krupska klasa 6.
            Startowaliśmy w 6 konkurencjach tj., przeciąganie liny, wyścigi na materacach, wyścigi numerków, beret dookoła materaca, wyrywanie ogonków i wyrywanie piłek. W grupie zmagaliśmy sie ze szkołą w Zrębinie, ze szkołą z Radkowic oraz ze szkołą w Strupinie Dużym. Wyszliśmy z grupy z 2 pozycji w 1/8 spotkaliśmy sie ze szkołą z Rudy Śląskiej.
            Konkurencje, które dzieci przechodziły wymagały od uczniów nie lada wysiłku, sprytu oraz umiejętności współpracy w grupie. Na zawodach pojawił się pan Andrzej Supron. Dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia ze znanym sportowcem.

        • Zajęcia z robotyki w klasach I-III.
          • Zajęcia z robotyki w klasach I-III.

          • Na zajęciach kółka matematycznego uczniowie klas 1-3 mieli okazję poznać działanie klocków Korbo. Budując, dzieci odkrywały zasadę ich ruchomego działania. Wszechstronne zastosowanie koła zębatego pozwala na wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. Oprócz wskazanych przez nauczyciela schematów uczniowie projektowali swoje budowle, przy czym świetnie się bawili.

        • „UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU”  "6 spotkań autorskich na 6 z !" - cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej”.
          • „UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU” "6 spotkań autorskich na 6 z !" - cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej”.

          • Szóstego grudnia 2022 roku, oficjalnie zakończyliśmy realizację projektu pt. "6 spotkań autorskich na 6 z !"- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej”, który został  dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022.

            Od 1 kwietnia, dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy z Gminy Zbuczyn mieli możliwość osobiście poznać znanych i lubianych pisarzy: Zofię Stanecką, Joannę Jagiełło, Michała Zawadkę, Annę Czerwińską-Rydel, Katarzynę Grocholę oraz Andrzeja Pilipiuka. 

            Aby przygotować odbiorców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach autorskich,  do współorganizacji projektu włączyliśmy wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Zbuczyn, które przeprowadziły lekcje edukacyjne pt. "BĘDĘ UCZESTNIKIEM SPOTKANIA AUTORSKIEGO", do współpracy zaprosiliśmy również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Zbuczynie, Dzienny Dom "Senior +" w Zbuczynie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzowie. Tak szerokie partnerstwo zaowocowało dotarciem do sześciu  różnorodnych grup wiekowych z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych/ze specjalnymi potrzebami. Dodatkowo, aby zapewnić dostęp osobom, które nie mogły być osobiście na spotkaniach, przeprowadzana była transmisja on-line.

            Propozycją dla dzieci z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie oraz z klas 0 ze szkół podstawowych z terenu Gminy Zbuczyn było spotkanie z Zofią Stanecką, autorką bardzo popularnej serii książek dla dzieci pt. „Basie”, stąd tytuł spotkania  „BASIE W BIBLIOTECE” 

            Uczniów z klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn zaprosiliśmy na spotkanie pt. „ZIUK – OPOWIEŚCI PATRIOTYCZNE”  z Anną Czerwińską Rydel, czytelnikom znaną przede wszystkim jako autorkę książek poświęconych tematyce muzycznej, społecznej i historycznej.

            Joanna Jagiełło miała możliwość  porozmawiać z uczniami z klas IV-VI szkół podstawowych oraz przeprowadziła warsztaty pt. „KOMIKS W ROLI GŁÓWNEJ”.

            Uczniowie klas  VII-VIII wzięli udział w spotkaniu pt. „CHCĘ BYĆ KIMŚ” przeprowadzonym przez Michała Zawadkę, podczas którego  rozmawiali o mechanizmach społecznych oraz treningu mentalnym.

            „UPOWAŻNIENIE DO SZCZĘŚCIA”, to tytuł spotkania z Katarzyną Grocholą,  na które zaprosiliśmy seniorów, z terenu gminy Zbuczyn, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie oraz podopiecznych Dziennego Domu "Senior +" w Zbuczynie.

            Ostatnie spotkanie było spotkaniem dedykowanym młodzieży oraz  dorosłym miłośnikom fantastyki polskiej. Andrzej Pilipiuk na spotkaniu pt. „MISTRZOWIE POLSKIEJ FANTASTYKI” opowiadał o swojej pracy oraz przeciwnościach, które udało mu się przezwyciężyć. 

            Wśród innych działań projektu było zorganizowanie wystawy „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” oraz ogłoszenie rodzinnego konkursu plastycznego "Maria Konopnicka – dzieciom – przeczytaj i namaluj". 

            Podczas uroczystego  podsumowania projektu  w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbył się wernisaż prac konkursowych, a członkowie jury w składzie Iwona Miłobędzka, Mirosław Greluk oraz Hanna Jurzyk wspólnie z dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie Emilią Biardą wręczyli nagrody wyróżnionym i nagrodzonym uczestnikom. Na podsumowaniu odbyła się również premiera filmu z realizacji projektu, autorstwa Pawła Przewoźnego.

            Podsumowując projekt, dziękujemy naszym partnerom oraz mediom za owocną współpracę. Mamy nadzieję, że osobiste poznanie mistrzów literatury polskiej zaowocowało lepszym zrozumieniem literatury, sztuki w ogólności, zmotywowało do dalszego zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi zarówno w książkach, jak też 
            i własnej pracy twórczej. Zachęcamy wszystkich Państwa do odkrywania swoich pasji, talentów i do znalezienia chwili, w której będą mogli czytać i odkrywać świat wciąż na nowo. 

            Iwona Miłobędzka
            artystka, moderator spotkań

               Hanna Jurzyk, Małgorzata Mikołajczuk   
            koordynatorki projektu 


                

                                                             

        • "Bitwa na nakrętki" - odbiór 2.
          • "Bitwa na nakrętki" - odbiór 2.

          • "BITWA NA NAKRĘTKI” Odbiór 2. Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych... PONOWNIE OKAZALIŚCIE SIĘ NIEZAWODNI!!! Dziś przekazaliśmy na ręce Pana Tomasza Skóry 129.8 kg nakrętek.  Uczniowie Oddziałów Przedszkolnych pobili swój poprzedni rekord i zebrali 18.4 kg korków, natomiast uczniowie SP wspólnymi siłami nazbierali 111.4 kg.
            Włączyliśmy się w akcję charytatywną Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci - fundusze pozyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną przekazane na realizację jej celów statutowych. nakrętek zebranych przez uczniów naszej szkoły.
            Zbieramy:
            1) nakrętki butelek po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd.,
            2) zatyczki, korki, przykrywki, dekle,
            3) łyżeczki, miarki np. na mleko, syropy itp.,
            4) opakowania po jajkach-niespodziankach.
            Akcja trwa do 31 maja 2023 r. Działamy dalej!

        • Wycieczka uczniów klas III do Warszawy.
          • Wycieczka uczniów klas III do Warszawy.

          • 2 grudnia klasy III wyjechały do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. ,,Ferdynand Wspaniały” w Teatrze Polskim. Następnie dzieci z przewodnikiem przeszły Krakowskim Przedmieściem i zobaczyły liczne pomniki Polaków między innymi: M. Kopernika, A. Mickiewicza, ks. Twardowskiego i znane budynki warszawskie np. Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydenta RP. Z tarasu widokowego na wieży kościoła św. Anny podziwiały panoramę stolicy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie komnat Zamku Królewskiego, które przybliżyły uczniom wiele faktów historii naszego państwa. Na koniec dzieci podziwiały iluminacje świetlne w Królewskim Ogrodzie Światła przy pałacu w Wilanowie. Zaplanowane atrakcje wycieczki bardzo wszystkim się podobały.

        • Lekcja historii w klasie III B.
          • Lekcja historii w klasie III B.

          • W programie klas trzecich pojawiają się treści związane z historią naszego kraju. Informacje o pierwszych władcach, życiu Słowian i rycerzach  zaciekawiły uczniów klasy 3 b. Aby poszerzyć ich wiedzę, wychowawczyni zorganizowała spotkanie z p. Łukaszem Lipińskim, nauczycielem historii.
            To była cenna  lekcja. Jej zwieńczeniem była ceremonia koronacji króla i pasowania na rycerza, a po niej taniec przy muzyce dworskiej. Zaś następnego dnia uczniowie zwiedzili komnaty zamku królewskiego w Warszawie i podziwiali Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie.

            Takie lekcje na pewno pozostaną na długo w pamięci. 😊

        • Mikołajki w oddziale przedszkolnym.
          • Mikołajki w oddziale przedszkolnym.

          • Dnia 6 grudnia 2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Mikołajki. Dzień wcześniej ubrały choinkę, przygotowały listy do Św. Mikołaja, wykonały prace plastyczne oraz uporządkowały zabawki. W Mikołajki przenieśliśmy się w „bajkowy świat”. Nasze dzieci wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie ubrane były wyjątkowo – po prostu „mikołajkowo”. Od rana w grupach panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa. Po przybyciu Świętego Mikołaja dzieci zostały obdarowane prezentami. Przedszkolaki za otrzymane podarunki podziękowały Mikołajowi piosenką oraz prosiły, aby przyjechał do nich za rok. Oczywiście obiecały, że będą grzeczne. Dzieci z radością i uśmiechem  spędziły ten magiczny dzień.

        • "Święty Mikołaj w Tarapatach" - koncert mikołajkowy.
          • "Święty Mikołaj w Tarapatach" - koncert mikołajkowy.

          • We wtorek 6 grudnia w sali widowiskowej "Podlasie" w Siedlcach dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w koncercie mikołajkowym pt. „Święty Mikołaj w Tarapatach”. Studio Artystyczno - Edukacyjne Pana Sprężynki we współpracy z zespołem Bąbel Ziombel zainteresowało dzieci opowieściami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia, gdzie głównym bohaterem był Święty Mikołaj. Nie zabrakło oczywiście śpiewu, tańca i kolorowych świateł w świątecznej scenografii.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie
        • 25 641 30 03
        • ul. Jana Pawła II 3 08-106 Zbuczyn Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych