• Projekt "6 spotkań autorskich na 6 z !"

• Projekt "6 spotkań autorskich na 6 z !" realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbuczynie w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Borkach Wyrkach, Szkołą Podstawową im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach, Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach, Niepubliczną Szkołą Podstawowąw Izdebkach Kosnach, Szkołą Podstawową w Krzesku-Królowa Niwa, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Ługach Wielkich, Szkołą Podstawową im. Jan Pawła IIw Zbuczynie, Gminnym Przedszkolem w Zbuczynie, Środowiskowym Domem Samopomocy w Tchórzewie, Dziennym Domem "Senior +" w Zbuczynie, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbuczynie.

• Podręczniki na rok szkolny 2022/2023

• Wszystkie podręczniki na rok szkolny 2022/2023 dla uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej zostaną zakupione przez szkołę (z wyjątkiem religii i książek dla oddziałów przedszkolnych). Wykaz podręczników i zeszytów ćwiczeń do zakupienia przez rodziców poniżej:

Podręczniki do nauki religii

Klasy I -III szkoły podstawowej

• Kl. I Poznaję Boży świat.red. ks. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność, Kielce

• Kl. II Odkrywam królestwo Boże.

red. ks.Mielnicki, E. Kondrak, Jedność, Kielce

• Kl. III Poznaję Jezusa.

red. J. Czerkawski, E. Kondrak, Jedność, Kielce

• + zeszyt ćwiczeń : Poznaję Jezusa.

Klasy IV - VI szkoły podstawowej

• Kl. IV Miejsca pełne BOGActw.

autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, Jedność, Kielce

• + ćwiczenie

• Kl. V Szczęśliwi, którzy szukają prawdy.

autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność, Kielce

+ ćwiczenie

• Kl. VI Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno.

ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Jedność, Kielce

Klasa VII - VIII szkoły podstawowej

• Kl. VII Szczęśliwi, którzy czynią dobro.

autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak

• Kl. VIII Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi.

autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska

Wykaz podręczników dla oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie

Decyzja o zakupie materiałów edukacyjnych na rok szkolny 2022/23 dla dzieci oddziałów przedszkolnych została podjęta na spotkaniu organizacyjnym rodziców i nauczycieli.

Pakiet podstawowy „Planeta dzieci” będzie zakupiony wspólnie przez rodziców. Do zakupu indywidualnego pozostaje:

Bugs Team Starter

Karty pracy

Autor: Carol Read, Ana Soberón, Anna Parr-Modrzejewska

Wyd. Macmillan Education

Tak! Jezus mnie kocha”– podręcznik

wyd. Jedność oprac. K. Mielnicki, E. Kondrak

• Wyniki egzaminów klas ósmych.

• Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci, 1 lipca ukazały się informacje dotyczące wyników egzaminów ósmoklasisty w roku 2022. Zapraszam Absolwentów w piątek 8 lipca na godz. 9.00 do stołówki szkolnej, gdzie podsumuję wyniki i wręczę zaświadczenia o zdanym egzaminie. Pragnę przekazać, że wyniki szkoły są bardzo wysokie z czego się wszyscy cieszymy.

Język polski:

szkoła: 76 %

gmina: 67 %

powiat: 59 %

województwo: 64 %

kraj: 60 %

Z języka polskiego szkoła znalazła się w 9 staninie „najwyższym” (9 poziomowym) w gronie 4 % szkół z najwyższymi wynikami w kraju.

Matematyka:

szkoła: 76 %

gmina: 64 %

powiat: 56 %

województwo: 62 %

kraj: 57 %

Z matematyki szkoła znalazła się w 8 staninie „bardzo wysoki”  (9 poziomowym) w gronie 11 % szkół z najwyższymi wynikami w kraju.

Język angielski:

szkoła: 63 %

gmina: 55 %

powiat: 55 %

województwo: 72 %

kraj: 67 %

Z języka angielskiego szkoła znalazła się w 5 staninie „średni”  (9 poziomowym).

Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom serdecznie gratuluję i życzę udanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.Informacje o wynikach indywidualnych można pobrać za pośrednictwem kont elektronicznych, do których hasła i loginy uczniowie otrzymali w ostatnim dniu egzaminu.

Dyrektor Andrzej Chromiński

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II