• "Laboratoria Przyszłości".
          • "Laboratoria Przyszłości".

          • Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do  programu „Laboratoria Przyszłości”.

            Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się także poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

            W ramach programu zakupiono już sprzęt fotograficzny i wideo, sprzęt audio, drukarkę 3D, klocki konstrukcyjne, mikrokontrolery.

            Jest to projekt interdyscyplinarny i dotyczy zarówno zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych jak i wszelkich inicjatyw szkolnych na wszystkich poziomach wiekowych. Krótkie relacje z  różnych zajęć będą pojawiały się na bieżąco na stronie szkoły.

        • Dzień Pluszowego Misia.
          • Dzień Pluszowego Misia.

          • 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych przyszły do szkoły ze swoimi misiami. Pluszaki towarzyszyły im w zabawie, tańcach. Dzieci poznały historię maskotki oraz wykonały prace plastyczne. To był wspaniały dzień.

        • Dyskoteka andrzejkowa.
          • Dyskoteka andrzejkowa.

          • 22.11.2022 r. po trzech latach zagrała dyskotekowa muza w naszej szkole! Udało się dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego, przychylnemu spojrzeniu dyrekcji i pomocy z jej strony (profesjonalny sprzęt nagłaśniający!). I, co ważne - Strefa Kibica! Pełen profesjonalizm! To był dzień pierwszego meczu naszej reprezentacji w Katarze! Dziękujemy!!!
            Wracamy do dawnych, dobrych praktyk. Wstęp - dar do "Świątecznej Paczki" lub 2 zł. (za te wpłaty ufundujemy słodkie nagrody w konkursach!). Wszystkim zdolnym uczniom i uczennicom oraz ich mamom (tatusiom też) dziękujemy za babeczki, słodkie szyszki i wafelki oraz wszystkim, którzy przy organizacji dyskoteki pomagali!
            I - żeby tradycji andrzejkowej stało się zadość - mamy TO! Wiemy, kto pierwszy z naszej braci szkolnej zmieni stan cywilny! Ale o tym ... szaaaa. O innych wróżbach wiedzą Ci, co się bawili! Nasz Samorząd - Mikołaj Wielogórski, Zuzanna Buda, Aleksandra Czarnota i Kamil Tchórzewski działa!!! Dziękujemy również Amelii Koziestańskiej i Olkowi Olszewskiemu i Filipowi! Tak Trzymać!!!

        • Lekcja przyrody w Domu Seniora w Zbuczynie.
          • Lekcja przyrody w Domu Seniora w Zbuczynie.

          • W dniu 14.11.2022 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z państwem Dagmarą i Tomaszem Staszewskimi, którzy od wielu lat zajmują się pszczołami i prowadzą małą pasiekę. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o tych owadach i pracy pszczelarza. Miały też okazję zadać pytania. Pan Tomasz podkreślił wielkie znaczenie pszczół dla przyrody i życia człowieka. Na koniec uczniowie  skosztowali sucharków z miodem z ich pasieki.
            Spotkanie odbyło się w Domu Seniora w Zbuczynie. Pani dyrektor ośrodka dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie ciekawej lekcji przyrody.

        • Spotkanie autorskie z pisarką Anną Czerwińską - Rytel.
          • Spotkanie autorskie z pisarką Anną Czerwińską - Rytel.

          • 10 listopada 2022 r. uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu z pisarką p. Anną Czerwińską - Rytel w ramach projektu "6 spotkań autorskich na 6 z !". Bohaterka spotkania to z wykształcenia muzyk, pedagog, a z zamiłowania pisarka. Jest autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, społecznej, historycznej i biograficznej.
            W pierwszej części spotkania pani Anna opowiadała o sobie, swojej rodzinie, zwierzętach i o bohaterach swoich książek - Józefie Piłsudskim, Henryku Sienkiewiczu, Marii Skłodowskiej - Curie. Ponadto opowiedziała, jak to z tą niepodległością było i co się działo, gdy Polski nie było na mapie. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści pisarki i chętnie odpowiadali na pytania.
            Natomiast w drugiej części spotkania dzieci zadawały pytania autorce i na każde otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się pozowaniem do wspólnego zdjęcia.

        • Turniej szachowy.
          • Turniej szachowy.

          • 17 listopada 2022 r. pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Turnieju Szachowym organizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
            Na turniej zgłosiło się 100 uczestników z klas II-IV. Celem spotkania była popularyzacja gry w szachy oraz integracja uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt "Szachy w mazowieckiej szkole".
            Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Jasiński, Wiktor Ługowski, Marcel Borkowski, Paweł Orzełowski i Jan Markiewicz.
            Wszystkie rozegrane partie szachowe dostarczyły dzieciom wielu emocji i pozytywnych wrażeń. W ciekawy i kreatywny sposób spędziły czas, ale przede wszystkim miały możliwość podnieść swoje umiejętności gry w szachy. Ponadto każda szkoła uczestnicząca w turnieju otrzymała dziesięć zegarów do gry w szachy, dzięki czemu nasi uczniowie będą mogli szkolić swoje umiejętności podczas gry na czas.

        • Konkurs recytatorski „Maria Konopnicka dzieciom”.
          • Konkurs recytatorski „Maria Konopnicka dzieciom”.

          • „Stefka Burczymuchę”, „Złą zimę”, „Tęczę”, „Bociana”, „Ogródek”, „Muchy samochwały” „Orzeszki” i wiele innych wierszy Marii Konopnickiej zaprezentowali uczestnicy szkolnego konkursu recytatorskiego klas I-III „Maria Konopnicka dzieciom”. Jego organizatorem była biblioteka szkolna.

            Konkurs odbył się 18 listopada 2022 roku, a jego celem było m.in. przybliżenie młodym czytelnikom twórczość poetki, wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy, pobudzanie zainteresowań poznawczych dzieci, rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji.

            W konkursie wzięło udział 22 uczniów, którzy zaprezentowali wysoki poziom recytacji.

            Jury, w składzie: Renata Biardzka, Renata Adamowicz-Celińska, Mirosława Borkowska, Łukasz Lipiński oceniało m.in. pamięciowe opanowanie tekstu, artyzm wykonania, zrozumienie wiersza potwierdzone jego interpretacją. Po naradzie jury ogłosiło wyniki i zwycięzców konkursu:

            I miejsce – Nikola Ludwiczuk kl.I a, Mikołaj Olejniczak kl. III c

            II miejsce – Natalia Krypa kl. III b, Wiktoria Zdanowska kl. III a

            III miejsce – Maja Borkowska kl. II a

            Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia:

            I b – Grzegorz Orzełowski, Filip Borkowski

            II a – Miłosz Ratyński, Miłosz Jastrzębski, Damian Stańczuk, Klara Buczyńska

            II b – Maria Izdebska, Maja Bąbiak, Wiktoria Krasuska, Izabela Borkowska

            II c – Alicja Karwoska, Martyna Zdanowska

            III a – Antonina Brodowska

            III b – Zuzanna Kąca

            III c – Marta Pogonowska, Patryk Pawluk, Norbert Kowieski

            Dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy laureatom oraz wyróżnionym.

          • V Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej.

          • 15 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIIc Mikołaj Olejniczak zajmując II miejsce.
            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

        • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
          • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

          • 10.11.2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
            Uczniowie klasy VI c zobrazowali sytuację polityczną kraju podczas 123 lat niewoli.
            Montaż słowno - muzyczny podkreślała pantomima przedstawiająca rozbiory Polski, powstania i odzyskanie wolności.
            Wiersze i pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

        • Wyjazd uczniów klas VI na spektakl "Ścieżkami bogów".
          • Wyjazd uczniów klas VI na spektakl "Ścieżkami bogów".

          • 8.11.2022 r. uczniowie klas VI, w CKiS w Siedlcach, obejrzeli spektakl „Ścieżkami bogów” wystawiany przez aktorów z Teatru „Artenes” z Wrocławia, którzy przypomnieli wiele znanych mitów. Ich treść przenikała wydarzenia dziejące się współcześnie. Była to solidna powtórka połączona z dobrą zabawą

        • Pokaz płazów.
          • Pokaz płazów.

          • 24 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestnictwa w niecodziennej lekcji przyrody. Do naszej szkoły przywieziono płazy. Podziwiano rzekotkę Andrzeja, ropuchę Agę, liściołaza Tadeusza, traszkę Tosię i salamandrę plamistą Grzesia. Dzieci poznały ich budowę oraz cechy charakterystyczne. Zachwycone wróciły do klas, w których narysowały te które ich zdaniem były najładniejsze.

        • Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem.
          • Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem.

          • 24 listopada 2022 r./czwartek/ godz. 18.00
            sala widowiskowa GOK Zbuczyn
            „MISTRZOWIE POLSKIEJ FANTASTYKI” -
            W ROLI MISTRZA ANDRZEJ PILIPIUK

            ZAPRASZAMY mieszkańców gminy Zbuczyn na spotkanie autorskie z popularnym pisarzem literatury fantastycznej, wielokrotnie nominowanym do najważniejszej nagrody w tym środowisku, nagrody im. Janusza Zajdla, którą otrzymał w roku 2002 za opowiadanie "Kuzynki". Autorem ponad 80 książek.

            Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022.

             

            PARTNERZY PROJEKT: Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wyrkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Izdebkach Kosnach, Szkoła Podstawowa w Krzesku-Królowa Niwa, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ługach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Jan Pawła II w Zbuczynie, Gminne Przedszkole w Zbuczynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie, Dzienny Dom "Senior +" w Zbuczynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie.

        • Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką.
          • Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką.

          • 10 listopada 2022 r. godz. 11.00 i godz. 13.00

            Wioletta Piasecka - kolejna znana i lubiana autorka książek dla dzieci zagości w Gminnym Ośrodku Kultury – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbuczynie w ramach realizacji projektu
            „6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej.
            Na spotkanie zaproszeni są uczniowie klas III ze szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn oraz grupy V-latków z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie. „IGNAŚ - OPOWIEŚCI PATRIOTYCZNE” to temat wydarzenia, które przybliży dzieciom postać Ignacego Jana Paderewskiego. Miał On tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski. Czy pasja i ciężka praca Ignasia wystarczyła, by dokonać wielkich rzeczy? Na to pytanie i wiele innych dotyczących historii Polski, odzyskania niepodległości, dzieci w nowatorski sposób otrzymają odpowiedź. W szkołach przed spotkaniem odbędą się lekcje edukacyjne przybliżające postać pisarki.
            Spotkanie będzie transmitowane online.


            PARTNERZY PROJEKTU: Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wyrkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Izdebkach Kosnach, Szkoła Podstawowa w Krzesku-Królowa Niwa, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ługach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Jan Pawła II w Zbuczynie, Gminne Przedszkole w Zbuczynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie, Dzienny Dom "Senior+" w Zbuczynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie
        • 25 641 30 03
        • ul. Jana Pawła II 3 08-106 Zbuczyn Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych