• BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA.

          • Szanowni Państwo, Gmina Zbuczyn oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie zachęca do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości 11.11.2022 r. Tradycyjnie organizujemy tego dnia Bieg Niepodległości Ulicami Zbuczyna, zapraszam uczniów, rodziców i wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w tym patriotyczno-sportowym przedsięwzięciu.

            Szczegóły w regulaminach imprezy na stronie internetowej szkoły. Zapisy na bieg odbywają się tylko elektronicznie.

            Link do zapisów:https://liblink.pl/4E2ZkmWSqs   

            Osoby zainteresowane proszę o szybkie dokonanie zapisu - ilość miejsc ograniczona. W przypadku osób niepełnoletnich, dodatkowo konieczna jest zgoda rodzica (w zał.). Wypełnioną uczniowie przynoszą do szkoły do wychowawców lub nauczycieli wych. fizycznego. Można też dostarczyć do Biura Zawodów w dniu imprezy. Proszę o rejestrację jeszcze dziś z uwagi na ograniczoną ilość miejsc.

            Serdecznie zapraszam.

            Andrzej Chromiński

            Regulamin Bieg Dzieci

            Regulamin Biegu Głównego 5 km i 5 km NW

            Zgoda rodziców


        • Świetlicowy Turniej Warcabowy dla dzieci starszych.
          • Świetlicowy Turniej Warcabowy dla dzieci starszych.

          • Tradycją naszej świetlicy stał się ŚWIETLICOWY TURNIEJ WARCABOWY, który w każdym roku szkolnym skupia grono miłośników tej gry. Warcaby to wspaniała gra planszowa znana od wieków. Wywodzi się od szachów i ma wiele odmian. Uczy koncentracji, przestrzegania reguł, szacunku dla przeciwnika i przede wszystkim logicznego myślenia. Warcaby stanowią dobrą alternatywę dla gier komputerowych.
            11 pazdziernika w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Zbyczynie dla dzieci starszych rozpoczął się coroczny ŚWIETLICOWY TURNIEJ WARCABOWY.
            Do turnieju zgłosiło się 17 uczniów. Rozgrywki będą trwały około ośmiu tygodni. 
            Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów!

        • Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
          • Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

          • 24 października w naszej szkole odbyły się wybory PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

            PRZEWODNICZĄCYM ZOSTAŁ MIKOŁAJ WIELOGÓRSKI z klasy VIII A.

            Gratulujemy!!!

            Oto pozostali kandydaci:
            Zuzanna Buda kl.VIII B
            Aleksandra Czarnota kl. VIII B
            Kamil Tchórzewski kl. V C

            Wszystkim kandydatom GRATULUJEMY!

            W skład Komisji Wyborczej wchodzili:
            Julia Wysokińska
            Bartosz Samoćko
            Alicja Michałowska
            Amelia Krupska
            Nikola Kalenik
            Michał Kędzierski
            Jakub Prokurat

            Komisja skrupulatnie policzyła głosy.
            Głosowało 229 uczniów na 246 uprawnionych, 17 było nieobecnych, oddano 226 ważnych głosów, 3 glosy były nieważne.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
            Katarzyna Zdanowska
            Julita Skiba

        • Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
          • Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

          • ,,Człowiek wolny jest przede wszystkim zobowiązany do prawdy. Nie ma wolności bez prawdy. Nie ma wolności bez miłości"

            Jan Paweł II

            Prawda... Wolność... Radość wspólnoty... Wspólne plany i działania... POWOŁANIE DO ŻYCIA W PRAWDZIE W dniu

            20 października 2022 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. 18 szkół było reprezentowanych przez 37 przedstawicieli. Spotkaniu przyświecało hasło obchodzonego w bieżącym roku XXII Dnia Papieskiego „Blask prawdy".

            Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez Przewodniczącą Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II panią Małgorzatę Szostek planu pracy na rok szkolny 2022/2023.

            Nawiązując do hasła Dnia Papieskiego ks. dr Grzegorz Stolarski wygłosił konferencję „Służyć we wzrastaniu w prawdzie i miłości.” Po wysłuchaniu konferencji uczestnicy spotkania i zaproszeni goście podzielili się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z realizacją zadań wychowawczych wynikających z przesłania jakie pozostawił nam św. Jan Paweł II.

            W dalszej części uczniowie w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali treści zawarte w encyklice Jana Pawła II „Veritatis Splendor”. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.

        • Wycieczka klas I do Warszawy.
          • Wycieczka klas I do Warszawy.

          •  

            Dnia 20 października 2022 r. klasy I wyjechały na wycieczkę do Warszawy w ramach programu Poznaj Polskę.
            Odwiedziły: Centrum Nauki Kopernik, przeszły ścieżką edukacyjną w Zamku w Wilanowie "Z wizytą u króla" oraz własnoręcznie wykonały karmelowe słodkości w Manufakturze Cukierków.
            Wszystkim dopisywały doskonałe humory.

        • Wycieczka klas III na Warmię i Mazury.
          • Wycieczka klas III na Warmię i Mazury.

          • 17 października klasy trzecie pojechały na 3-dniową wycieczkę na Warmię
            i Mazury w ramach programu „Poznaj Polskę”.

            Pierwszego dnia uczniowie zobaczyli rozległe pola bitwy pod Grunwaldem
            i miesiąc temu oddane do użytku muzeum historyczne.

            Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu Olsztyna. To w tym mieście wielki astronom Mikołaj Kopernik dowiódł, że kalendarzowa wiosna przypada 21 marca. Jego obliczenia zachowały się do dziś na jednej ze ścian pokoju zamkowego, w którym mieszkał. Swoją wiedzę o kosmosie dzieci mogły pogłębić w planetarium i obserwatorium astronomicznym. Dużą ciekawość wzbudził film edukacyjny o planetach i gwiazdach. Kolejną porcję wiedzy uzyskały podczas interesującej prelekcji w obserwatorium. Tam zobaczyły m.in. okazy meteorytów, fragmenty księżycowego gruntu oraz stare przyrządy astronomiczne. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Gazety Olsztyńskiej. Pismo to pełniło ważną rolę w podtrzymywaniu ducha polskości i patriotyzmu w trudnych czasach niewoli i wojny. Na trasie wycieczki  znalazł się także Gietrzwałd słynący z objawień maryjnych.

            Podczas ostatniego dnia wycieczki mali turyści zwiedzili Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku i zamek krzyżacki w Nidzicy.

            Wieczorne pobyty w hotelu Star- Dadaj uatrakcyjniały kąpiele w basenie, zabawy w sali zabaw i rozgrywki na hali sportowej.

            Podczas podróży wszyscy zachwycali się jesiennymi, malowniczymi widokami przyrody.

            Uczniowie pełni wrażeń wrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu.

        • Ślubowanie uczniów klas I.
          • Ślubowanie uczniów klas I.

          • 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
            Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, ponieważ pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie. Najważniejszym momentem uroczystości, na który wszyscy z niecierpliwością czekali było złożenie uroczystego ślubowania. Pasowania na uczniów dokonał pan dyrektor Andrzej Chromiński, symbolicznie dotykając ramienia każdego dziecka drewnianym ołówkiem.
            Po zakończeniu części oficjalnej dzieci udały się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Naszym pierwszoklasistom życzymy wytrwałości w nauce, wielu sukcesów i zapału do zdobywania wiedzy. Mamy nadzieję, że słowa przysięgi, którą złożyli będą dla nich wskazówką na kolejne lata szkolne.

        • „Razem działamy, czysto oddychamy”.
          • „Razem działamy, czysto oddychamy”.

          • Szkoła Podstawowa w Zbuczynie dołączyła w tym roku szkolnym do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA). W związku z tym w październiku rozpoczęliśmy od udziału w konkursie pod hasłem „Razem działamy, czysto oddychamy”. 

            Uczniowie klas III pod opieką wychowawców wzięli udział w zajęciach „Tropiciele czystego powietrza”, na których poznali źródła zanieczyszczenia powietrza. Dowiedzieli się co to jest pył zawieszony (PM),  jak powstaje smog, jakie skutki dla zdrowia ludzi ma zanieczyszczone powietrze i co można zrobić, by zmniejszyć to zanieczyszczenie.
            Ponadto uczniowie  sprawdzali parametry czystości powietrza wokół szkoły, wyznaczali trasy o mniejszym zapyleniu,  wykonali plakaty związane z omawianą tematyką i zaprezentowali na forum szkoły. Wzięli także udział w akcji „Dni bez samochodu”. Młodsi uczniowie mieszkający w Zbuczynie przychodzili do szkoły pieszo, uczniowie  z innych miejscowości korzystali tylko z autobusu szkolnego.

            Uczniowie klas starszych natomiast w tym czasie, korzystając z dobrej pogody, starali się wykorzystywać do dojazdu do szkoły rowery. Trzeba przyznać, że szkolny parking rowerowy był wypełniony.

             

        • Spotkanie autorskie z Michałem Zawadką.
          • Spotkanie autorskie z Michałem Zawadką.

          • 26 października 2022 r. o godz. 11.00 w ramach realizacji projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej. Gminny Ośrodek Kultury – Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie będą gościli kolejną znaną i lubianą postać ze świata literatury. Michał Zawadka udzieli wskazówek młodym ludziom co jest ważne i czym się kierować  podczas wyborów życiowych. „Chcę być kimś” to temat przewodni spotkania. Młodzież klas VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn będzie zgłębiała powyższą wiedzę. Aby utrwalić i bardziej poznać autora, nauczyciele języka polskiego przed spotkaniem autorskim, przeprowadzą w swoich szkołach spotkania edukacyjne pt. „Będę uczestnikiem spotkania autorskiego” z Michałem Zawadką.

            Spotkanie z pisarzem będzie transmitowane online.

             

            PARTNERZY PROJEKTU: Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wyrkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach,  Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach, Niepubliczna Szkoła Podstawową w Izdebkach Kosnach, Szkoła Podstawowa w Krzesku-Królowa Niwa, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ługach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Jan Pawła II w Zbuczynie, Gminne Przedszkole w Zbuczynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie, Dzienny Dom "Senior +" w Zbuczynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie.

                       

        • „6 spotkań autorskich na 6 z !”.
          • „6 spotkań autorskich na 6 z !”.

          • Działania w ramach realizacji projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022.


            Koordynator projektu: Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie – Gminna Biblioteka Publiczna
            w Zbuczynie.


            Partnerzy projektu: Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wyrkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach, Niepubliczna Szkoła Podstawową w Izdebkach Kosnach, Szkoła Podstawowa w Krzesku-Królowa Niwa, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ługach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Jan Pawła II w Zbuczynie, Gminne Przedszkole w Zbuczynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie, Dzienny Dom "Senior +" w Zbuczynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie.

        • Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy.
          • Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy.

          • Dnia 30 września 2022 r. uczniowie klas IV-VIII wybierali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Gminy w Zbuczynie. Nasza szkoła zgodnie ze statutem tego organu miała wybrać trzech radnych. Kandydowało czworo uczniów. Wybory przebiegły zgodnie z procedurami.

            W wyborach najwięcej głosów otrzymali: Adam Michałowski uczeń klasy 8 a, Bartosz Ratyński uczeń klasy 8 b i Tomasz Kędzierski uczeń klasy 7 b.
            Gratulujemy zwycięzcom.

        • Dzień Edukacji Narodowej.
          • Dzień Edukacji Narodowej.

          • W czwartek 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć nauczycieli-emerytów, wójta Gminy Zbuczyn - pana Huberta Pasiaka oraz proboszcza naszej parafii - ks. kanonika Sławomira Brodawkę.

            Podczas uroczystości pan Hubert Pasiak wręczył nagrodę Wójta Gminy Zbuczyn pani Mirosławie Borkowskiej za wieloletnią pracę na rzecz szerzenia czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

        • Wycieczka w Bieszczady klas IV-V.
          • Wycieczka w Bieszczady klas IV-V.

          • W dniach 10-12.10.2022 r. w ramach programu „Poznaj Polskę” edycja 2022 uczniowie klas IV-V wyjechali na 3-dniową wycieczkę w Bieszczady.

            Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie - jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie oraz Ogród Biblijny i Park Miniatur Sakralnych w ośrodku Caritas w Myczkowcach.

            Drugiego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili  klasztor w Komańczy - miejsce uwięzienia Prymasa Tysiąclecia, a później podziwiali piękne widoki z zapory na Solinie. Rejs statkiem wprawił wszystkich w doskonały nastrój. Jednak najwięcej adrenaliny dostarczył przejazd kolejką gondolową łączącą wzgórza nad Soliną. Na zakończenie dnia uczniowie wraz z opiekunami wspólne spędzili czas przy ognisku.

            Trzeciego dnia uczniowie zwiedzili Skansen w Sanoku, w którym zobaczyli jak żyli ludzie kilkadziesiąt lat temu. Następnie udali się do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce koło Krosna. Znajduje się tu najstarsza na świecie i nadal działająca kopalnia ropy naftowej.

            Bieszczady o każdej porze roku zachwycają, jednak jesienią nabierają wyjątkowego uroku. Uczniowie klas IV-V byli uczestnikami tego spektaklu barw oraz pięknych widoków, których nie można zapomnieć.

        • Spotkanie z klasą.
          • Spotkanie z klasą.

          • Piotrek Mieścicki, uczeń klasy III b nie może doświadczać codziennego kontaktu z rówieśnikami. W miarę możliwości włącza się do życia społecznego klasy i przy okazji różnych imprez przybywa do szkoły. Tym razem było odwrotnie.
            7 października, w słoneczne przedpołudnie, koleżanki i koledzy udali się do Tchórzewa, by wspólnie z Piotrkiem spędzić czas. Rodzice Piotrusia i uczniów z klasy wszystko perfekcyjnie przygotowali. Było ognisko z pieczeniem kiełbasek, słodki poczęstunek oraz zabawy i gry ruchowe. Piotrek miał okazję pochwalić się samodzielnym chodzeniem przy balkoniku. Ach, widać duże postępy! Chłopiec otrzymał od rówieśników pluszowego misia, by  dodawał mu sił i wytrwałości w dalszej rehabilitacji oraz był pocieszeniem w trudnych chwilach.

            Piotruś wspieramy Cię, jesteś naszym klasowym bohaterem!

        • Wyjazd uczniów klas II na sztukę teatralną "Szalone bajeczki".
          • Wyjazd uczniów klas II na sztukę teatralną "Szalone bajeczki".

          • W dniu 10 października uczniowie klas drugich wybrali się do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach na sztukę teatralną pt. "Szalone bajeczki" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur.
            W spektaklu wykorzystano najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy m.in. "Kłamczucha", "Katar", "Sum", czy "W aeroplanie". Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci same głośno odpowiadały na stawiane w nich pytania.
            Zabawne dialogi prowadzone przez aktorów, kwitowane były przez najmłodszych salwami śmiechu. Uczniowie w wyśmienitych humorach wrócili do szkoly!

        • Start Szkolnej Ligi Warcabowej klas I-III.
          • Start Szkolnej Ligi Warcabowej klas I-III.

          • 10 października na świetlicy SP rozpoczęły się rozgrywki Szkolnej Ligi Warcabowej dla klas I-III. Do rywalizacji zgłosiło się 19 uczniów. Liga warcabowa potrwa do końca I semestru. 
            Życzymy powodzenia!                                    

             Łukasz Lipiński

        • Wycieczka uczniów klas VI-VII na Dolny Śląsk.
          • Wycieczka uczniów klas VI-VII na Dolny Śląsk.

          • W dniach 5-7.10.2022 r. uczniowie z klas VI i VII byli na 3-dniowej wycieczce na Dolnym Śląsku.

            Pierwszego dnia zwiedzili centrum Wrocławia, spacerowali śladami wrocławskich krasnali. Byli również w Muzeum Narodowym, w którym obejrzeli słynną Panoramę Racławicką – obraz ma długość 114 metrów i wysokość 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku.

            Drugiego dnia zwiedzili Zamek Książ w Wałbrzychu, Palmiarnię oraz Kościół Pokoju w Świdnicy – największą drewnianą barokową budowlę w Europie. W Książu uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej "Zamkowe tajemnice", która zakończyła się quizem sprawdzającym wiedzę o historii zamku. Quiz uczniowie rozwiązywali korzystając z aplikacji Kahoot - wyniki były widoczne na bieżąco. Okazało się, że wszyscy uczestnicy wycieczki zapamiętali dużo szczegółów z przedstawianych informacji. Zwycięzcy - Kacper Rzążewski i Zuzanna Buda otrzymali słodkie upominki i dyplomy.

            Trzeciego dnia uczniowie odwiedzili Zoo we Wrocławiu, Afrykanarium oraz Kolejkowo -  to największa wystawa makiet kolejowych w Polsce, które w miniaturze odwzorowują prawdziwe życie. Uczniowie wzięli udział w cudownej podróży przez miniaturowe krainy Dolnego Śląska, zobaczyli codzienne życie mieszkańców Wrocławia, życie na wsi, towarzyszyli turystom podczas górskich wypraw, wzięli udział w akcji ratunkowej, wcielili się w leśniczych, kupców, budowlańców, cyrkowców, narciarzy czy plażowiczów.

            Wycieczka odbyła się w ramach programu "Poznaj Polskę" edycja 2022 realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
            #Poznaj Polskę 2022

        • Konkurs „BITWA NA NAKRĘTKI”.
          • Konkurs „BITWA NA NAKRĘTKI”.

          • Zapraszamy serdecznie społeczność naszej szkoły do udziału w Konkursie „Bitwa na nakrętki”.

            Konkurs trwa do 31 maja 2023 roku. Finał akcji odbędzie się 9 czerwca 2023 roku.

            Konkurs jest akcją charytatywną Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci - fundusze pozyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną przekazane na realizację jej celów statutowych.

            Celem Konkursu, oprócz zbierania nakrętek, jest też promowanie ekologicznego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, jak też promocja życia - także wtedy, gdy jest ono naznaczone nieuleczalną chorobą, wzmacnianie wrażliwości na potrzeby słabszych, bezbronnych - abyśmy potrafili docenić, to co mamy, byli wdzięczni za zdrowie, sprawność fizyczną, życie. Wszak nic nie jest dane raz na zawsze...

            W konkursie nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w kategoriach:

            1) Przedszkole

            2) Szkoła podstawowa

            3) Szkoła średnia

            Nagrodzone zostaną szkoły i przedszkola, które zbiorą największą ilość odpadów plastikowych - w przeliczeniu na jednego ucznia.

            W konkursie można zbierać:

            1) nakrętki butelek po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd.,

            2) zatyczki, korki, przykrywki, dekle,

            3) łyżeczki, miarki np. na mleko, syropy itp.,

            4) opakowania po jajkach-niespodziankach.

            Koordynatorami akcji w naszej szkole będą wolontariusze SKC i LOP, we współpracy z wychowawcami klas.

            Zachęcamy WSZYSTKICH do BITWY NA NAKRĘTKI!

        • Pomaganie jest fajne.
          • Pomaganie jest fajne.

          • „Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb. ”

            „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. ”

            Jan Paweł II

             

            Jest wiele ludzi o dobrych sercach. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas I Półmaratonu Zbuckiego, podczas którego wiele gorących serc zabiło dla Piotrusia bezinteresowną chęcią pomocy.

            Piotruś jest uczniem naszej szkoły, który czeka na operację i marzy o tym, aby chodzić, dlatego SIEDEM WSPANIAŁYCH wolontariuszek z naszego SKC: Marysia, Jowita, Beata, Maja, Natalka, Hania i Patrycja włączyło się w zbiórkę funduszy na operację Piotrka. Udało nam się zebrać 1534,82 złote. Ta cegiełka została przekazana na konto oficjalnej zbiórki organizowanej przez Fundację SIEPOMAGA.

            „Tylko tyle i aż tyle – Nie trzeba być bogaczem, by ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi. Można podarować mu odrobinę swego czasu i serca”

            Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

            Opiekunowie SKC

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

          • 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

            To była bardzo dobra okazja do promowania czytelnictwa. Nauczyciele na 1 godzinie lekcyjnej czytali uczniom fragmenty z proponowanych tekstów. Młodsze klasy wysłuchały utworów Marii Konopnickiej, ponieważ autorka ta jest jednym z patronów roku 2022. Z kolei klasy starsze z racji Roku Romantyzmu Polskiego, wysłuchały utworów Adama Mickiewicza.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie
      • 25 641 30 03
      • ul. Jana Pawła II 3 08-106 Zbuczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych